Czy lekarz online wypisuje recepty?

Czy lekarz online wypisuje recepty?

 

Rozwój telemedycyny sprawił, że możliwe jest uzyskanie pomocy lekarza online, bez wychodzenia z domu. Pacjenci mogą również poprosić specjalistę o wypisanie recepty, co jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach pilnych lub gdy potrzebują wykupić regularnie przyjmowane przez siebie lekarstwa. Jak skorzystać z takiej opcji?

 

Recepta bez wychodzenia z domu

 

Oczekiwanie w kolejce, by móc uzyskać receptę na leki to na szczęście już przeszłość. Wystarczy skorzystać z platformy haloDoctor.pl, wybrać lekarza, umówić się na e-Wizytę i otrzymać ją w ciągu zaledwie kilku minut. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które z względu na swój stan zdrowia nie mogą osobiście skorzystać z pomocy lekarskiej, albo nie mają na to czasu. To również rozwiązane dedykowane pacjentom przewlekle chorującym i regularnie przyjmującym leki.

 

Recepta w kilka minut

 

Aby uzyskanie recepty było jeszcze szybsze, warto nieco wcześniej wyeksportować historię choroby do pliku elektronicznego tak, by możliwe było jej szybkie wysłanie podczas e-Wizyty i konsultacji na żywo. Będzie to niezbędne, aby lekarz miał pewność, że wydanie recepty jest w danym przypadku uzasadnione i pacjent rzeczywiście jej potrzebuje.

 

Jak doskonale widać lekarz online może nie tylko skonsultować chorego, ale również wydać mu receptę, a nawet zwolnienie lekarskie L4 i to w zaledwie kilka minut.

 

Czy lekarz online poświęca pacjentowi pełną uwagę?

 

Pod względem poświęcanej pacjentowi uwagi, spotkanie z lekarzem online w trakcie telekonsultacji nie różni się od tego, które ma miejsce w gabinecie stacjonarym. Pacjent rezerwuje wybraną przez siebie godzinę i może mieć całkowitą pewność, że internista, kardiolog, dermatolog, pediatra lub inny lekarz w tym czasie nie będzie podejmował się innych działań.

telemedycynaporady onlinelekarz online
Copyright © 2018logo-biostat